Zdraví by mělo být na prvním místě

Buďte v souladu s tím, co vaše tělo potřebuje. Zde najdete tipy na zdraví a pohodu, jakož i odborné rady nebo ošetření. Pamatujte – zdraví by mělo být na prvním místě.

Tipy pro hubnutí

Tipy pro hubnutí


Prášky na hubnutí se stávají stále oblíbenější u osob, které sní o rychlém zhubnutí. Přípravky na hubnutí jsou snadno dostupné v lékárnách, obchodech se zdravou výživou i na tržištích. Působí však skutečně přípravky hubnutí nebo jde jen o šikovný marketingový trik jak z nás naivních vymámit peníze? Než zvolíte spalovače tuku, seznamte se nejprve s jejich vlastnostmi, když jednotlivé přípravky na hubnutí mají různé mechanismy působení. Lze mezi nimi nalézt přípravky snižující chuť i dietní doplňky snižující vstřebávání tuků

1. Přípravky snižující chuť k jídlu

Je třeba si rozmyslet, jaké z přípravků na hubnutí dostupných na trhu budou pro Vás nejvíce užitečné a jaké Vám ne zrovna pomohou dosáhnout zamýšlený efekt. Když se domníváte, že nejlepší pro Vás budou přípravky snižující chuť k jídlu, bude dobré volit mezi přípravky obsahujícími složky jako:

Kofein – je v hubnoucích přípravcích kombinován s efedrinem, který prodlužuje jeho působení a zvyšuje fyzickou výkonnost. Kofein se získává ze zrnek kávy nebo z  rostliny guarana, která obsahuje čtyřikrát více kofeinu než káva. Užívání dietních doplňků obsahujících kofein snižuje chuť k jídlu. Efedrin, stejně jako kofein, můžete lehce předávkovat, proto je při jeho užívání třeba zachovat zvláštní pozornost. Proto se také tyto přípravky nedoporučují osobám starším, s poruchami krevního oběhu, dětem, těhotným a kojícím ženám.

Jedlá vláknina – pohlcuje vodu, čímž bobtná a zmenšuje pocit hladu. Navíc ulehčuje vyprazdňování, reguluje práci střev a snižuje cholesterol. Vláknina je nestravitelná, proto pokud ji užíváte v prášku nebo v tabletkách, je třeba pít denně minimálně 2 litry vody.

2. Přípravky na spalování tuků.

Některé dietní doplňky na hubnutí působí, že se rychleji spalují nadměrně hromaděné tuky. Díky tomu se získává hubnoucí efekt. Tyto přípravky obsahují:

Efedrin -se získává ze sušených větví keře Ephedra sinica. Na proces hubnutí působí zvýšením produkce tepla organismem. Efedrin je známý svým působením na povzbuzení mozku, výkon a krevní tlak.

L-karnitin vzniká v lidském  organismu syntézou v játrech z aminokyselin, které jsou dodávané v potravě. Hlavně je zastoupen v mase a v mléku. L-karnitin umožňuje přechod využitých mastných kyselin do buněk v nichž se vytváří energie a tak dodává především svalům energii. Proto je doporučován osobám věnujícím se sportu.

Borůvky Acai (Purpura Bacca) – zdokonalují procesy metabolické přeměny a podporují očišťování organismu od toxinů. Acai jsou ideální složkou každodenní diety. Ovlivňují spalování tukové tkáně a působí, že se energie potřebná pro fyzickou námahu získává z tuku uloženého v organismu. Tabletky na hubnutí obsahují unikátní prvky z těchto plodů, které dodávají energii, zlepšují výkonnost organismu a působí, že po fyzické námaze je menší únava a její příznaky rychle opadají. Je to zvláště důležité při fyzických aktivitách, které jsou spojeny s bojem proti nadbytečným kilogramům.

3. Přípravky blokující vstřebávání tuků.

Jiným druhem přípravků na hubnutí jsou prostředky zmenšující vstřebávání tuků. Teoreticky díky nim se brání nadměrnému ukládání tuků v tkáni, aniž by se měnila dieta. Snadnější je také ztráta nadbytečných kilogramů. Tyto přípravky obsahují:

CLA – konjugovanou kyselinu linolovou, která je jednou z mastných kyselin. Není ještě do konce známo jakým způsobem kyselina CLA působí na tukovou tkáň https://cs.wikipedia.org/wiki/Metabolismus. Nejčastěji se uvádí, že blokuje činnost enzymu, který umožňuje pronikání triglyceridů do tukové tkáně a působí na její růst. Kyselina CLA se doporučuje hlavně sportovcům a fyzicky aktivním osobám, u nichž je efekt spalování tuku větší.

HCA – – kyselina hydroxycitrónová se získává z plodů Garcinia cambogia, který pochází z Asie. Brzdí vznik tukové tkáně ze spotřebovaných bílkovin a sacharidů. HCA blokuje enzym umožňující vytváření triglyceridů, cholesterolu a tukových kyselin. Bílkoviny, které HCA ušetří, působí na růst svalové hmoty a sacharidy brzdí chuť k jídlu.

Chitosan (chitin) – je polysacharidem získávaným z krunýřů mořských korýšů. Lidský organismus ho netráví. Chitin váže na sebe tuky, které nejsou vstřebávány do organismu, ale jsou z něj vylučovány. Při užívání chitinu je třeba doplňkově užívat i vitamíny A, D, E a K rozpustné v tucích. Doporučuje se osobám, které mají problémy s omezením ve své dietě sladkostí, těstovin a pečiva, protože zmenšuje vstřebávání sacharidů ve střevech.

Faseolamin – je výtažkem z fazolí, který blokuje enzymy rozkládající škrob na jednoduché cukry. Díky němu se škrob nevstřebává a neukládá v tukové tkáni. Doporučuje se jeho užívání osobám, které konzumují velké množství moučných výrobků.

Velké množství přípravků na hubnutí na trhu je výsledkem módy na hubnutí. Většina žen stále užívá nějakou dietu https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADlkovina. Každá se snaží shodit pár nadbytečných kilogramů. A tehdy se necháme nachytat na sliby výrobců, že postačí polykání přípravků, abychom nakonec dosáhly vysněné postavy. Bohužel není větší omyl. Pokud chceme opravdu zhubnout bez jo-jo efektu, pak samy pilulky k tomu nestačí. Nutná je změna diety a fyzická aktivita. Teprve tehdy mají přípravky na hubnutí smysl.

1. Přesně stanovený cíl.
Stanovte si svou ideální váhu a vypracujte si plán jak ji dosáhnout.

2. Nebojte se prosit o pomoc a využít ji.
Během užívání diety nesmíte zůstat osamocena. Řekněte o tom své rodině. Podpora blízkých má při dietě velmi podstatný význam.

3. Užívejte vitamíny.
Plno lidí dodává svému organismu příliš malé množství vitamínů a minerálů. Doplňujte dietu nejlepšími doplňky.

4. Hodně se procházejte.
Během procházky spalujete hodně kalorií. Ale to není všechno. Získáváte mnohem více. Procházky dodávají Vašemu organismu kyslík a zlepšují sebevědomí cs.wikipedia.org. Jsou také vynikajícím způsobem na podzimní splíny.

5. Vždy se vyspěte.
Váš organismus potřebuje denně minimálně 8 hodin spánku, aby mohl účinně spalovat tuky. Ponocování vůbec neslouží Vašemu organismu. Zelená káva je produktem vzniklým na základě zelených, tedy nezralých kávových zrn. Často toužíme rychle shodit přebytečná kila, vybíráme si drastické diety, kdy se za krátkou dobu chceme zbavit co nejvíce tuku. Přinášejí ale na konci očekávané výsledky?

Poznejte slabé stránky své postavy a přizpůsobte jídelníček svým potřebám.

Snadněji se tak zbavíte tuku v problematických místech. Každého občas, ať už v práci nebo doma, přepadne chuť na něco na zub. Nemůžeme ji ovládnout a hledáme něco k jídlu. Abychom vydržely před dalším jídlem, tak se přejídáme koblihami, tyčinkami, jogurty nebo chlebíčky.

Jaké přípravky na hubnutí pomáhají? Léky na hubnutí,Tablety na hubnutí Před zahájením jakékoliv redukční diety musíme dokonale znát zásady zdravého hubnutí. Hubnutí se zdá být především ženám dobře známé téma, ale přes to mnoho osob dělá základní chyby. Hubnutí se zdá být především ženám dobře známé téma, ale přes to mnoho osob dělá základní chyby

Rate this post