Nejlepší krypto aplikace pro rok 2022 – Top aplikace na jednom místě

Cena Bitcoinu jde prudce nahoru, a spousta obchodníků proto uvažuje o vstupu do světa obchodování kryptoměn. Nejjednodušším způsobem, jak začít nakupovat a prodávat kryptoměny, je pořídit si špičkovou kryptoměnovou obchodovací aplikaci.

V této příručce se podíváme na 6 nejlepších krypto aplikací na dnešním trhu a podělíme se s vámi o vše, co k volbě té správné obchodovací aplikace potřebujete.

Nejlepší kryptoměnové obchodovací aplikace pro rok 2022

 • eToro Celkově nejlepší krypto aplikace s 0% provizí
 • Coinbase – Nejlepší kryptoměnová aplikace z hlediska obchodovaných kryptoměn
 • Binance – Nejlepší kryptoměnová aplikace z hlediska nabízených obchodních nástrojů
 • Kraken – Nejlepší krypto obchodovací aplikace s nízkými poplatky

Recenze nejlepších aplikací pro nákup a prodej kryptoměn

Svět digitálních kryptoměn se den ode dne neustále vyvíjí a kryptoměnové obchodovací aplikace s ním, aby naplnili potřeby různých typů obchodníků a investorů. Pojďme se podívat na recenze 6 nejlepších kryptoměnových obchodovacích aplikací, ať si můžete vybrat tu svou.

1. eToro – Celkově nejlepší kryptoměnová aplikace s 0% provizí

eToro je naše nejoblíbenější aplikace pro nákup a prodej kryptoměn. Z velké části proto, že vám tato burza při obchodování neúčtuje žádné poplatky. Aplikace vydělává pouze na spreadech, které u Bitcoinových obchodů začínají už na 0,75 %, zatímco při obchodování Etherea očekávejte spready od 1,90 %.

eToro nabízí 15 nejlepších kryptoměn plus vlastní Bitcoinovou peněženku s podporou více než 120 digitálních měn. Převod prostředků mezi obchodní aplikací eToro a peněženkou eToro je neuvěřitelně snadný, což ještě víc dodává na plynulosti celého procesu obchodování kryptoměn. Do těchto aplikací se navíc můžete přihlašovat pomocí stejných přihlašovacích údajů.

Dalším benefitem na obchodování s eToro je fakt, že zde nikdy neobchodujete sami. Aplikace má zabudovanou sociální síť, v rámci které můžete sledovat ostatní obchodníky, sdílet mezi sebou nápady a dokonce kopírovat každý krok profesionálních krypto obchodníků. Díky tomuto sociálnímu aspektu je obchodování v aplikaci ještě záživnější, a navíc slouží jako šikovný ukazatel obecného entusiasmu, jež by mohl případně vyhnat ceny druhotných kryptoměn do výše položených končin.

Aplikace eToro navíc nabízí užitečné možnosti technické analýzy, avšak nečekejte tak komplexní obchodní nástroje, jakými se mohou pochlubit jiné aplikace. Můžete zde například využít více než 100 technických studií a zobrazovacích nástrojů, ale eToro vám nenabídne přístup ke své knize objednávek. Na mobilu si ale snadno zobrazíte grafy na celou obrazovku a můžete si upravovat všelijaké parametry.

eToro reguluje britský Úřad pro kontrolu finančních trhů (FCA), tedy velice důvěryhodný regulační orgán. Samotná burza nabízí zákaznickou podporu dostupnou 24/5 na live chatu v mobilní aplikaci. Do začátku budete muset na účet vložit 50 $.

Výhody

 • 0% provize a přijatelné spready
 • Zabudovaná kryptopeněženka
 • Sociální obchodní síť s funkcí copy trading
 • V mobilní aplikaci grafy na celou obrazovku
 • Zákaznická podpora k dispozici 24/5

Nevýhody

 • Bez přístupu ke knize příkazů

2. Coinbase – Nejlepší kryptoměnová aplikace z hlediska obchodovaných kryptoměn

Coinbase je jednou z nejoblíbenějších kryptoměnových směnáren na světě čítající přes 40 milionů uživatelů z více než 100 zemí. Platforma umožňuje obchodovat více než 3000 měn, včetně celé řady altcoinů, které nikde jinde nenajdete.

Coinbase nabízí hned několik typů aplikací v závislosti na konkrétních potřebách obchodníka. V první řadě je tady základní aplikace kryptoměnové směnárny Coinbase, která nabídne nákup a prodej kryptoměn v jednoduchém prostředí. Je velice přehledná, a místo technických grafů tu najdete základní spojnicové grafy a jednoduché seznamy pro sledování změn cen.

Aplikace Coinbase Pro je určena pro serióznější obchodníky. Najdete zde technické grafy přes celou obrazovku, grafy s hloubkovou analýzou trhu a knihu objednávek. Získáte s ní také pokročilé nástroje pro vytváření příkazů, s nimiž si můžete u příkazů nastavit limit i stop loss.

Závěrem, Coinbase potěší také vlastní mobilní peněženkou integrovanou do aplikací Coinbase i Coinbase Pro. Peníze z ní můžete posílat svým přátelům nebo rodině, nebo těmito digitálními měnami platit.

Coinbase je poněkud dražší volbou, a časté obchodníky proto může odradit. Aplikace si účtuje spready okolo 0,50 % za obchod, a provize zde začínají na 1,49 % za jediný obchod.

Coinbase je regulovaná jak ve Velké Británii, tak v USA, a momentálně možnost telefonické podpory. S firmou se tak spojíte jedině přes e-mail nebo Twitter.

Výhody

 • Obchodování s více než 3000 digitálními měnami
 • K dispozici základní i pokročilá obchodovací aplikace
 • Integrovaná mobilní kryptopeněženka
 • technické grafy a hloubkové analýzy trhu
 • V USA a UK striktně regulovaná

Nevýhody

 • Vysoké obchodní poplatky
 • Omezená zákaznická podpora

3. Binance – Nejlepší kryptoměnová aplikace z hlediska nabízených obchodních nástrojů

Binance je jednou z nejlépe hodnocených kryptoaplikací mezi pokročilými uživateli, jež kladou největší důraz na technickou analýzu. Aplikace nabídne vynikající grafování a desítky zabudovaných technických indikátorů. Většinu indikátorů si navíc můžete přizpůsobit několika klepnutími, a ve výsledku se vám tak dostane špičkových nástrojů šitých na míru vaší obchodní strategii.

Aplikace nabízí také hloubkové grafové analýzy trhu a přístup ke knize objednávek Binance. S těmito daty můžete dokonce ušetřit peníze, protože Binance si účtuje rozdílnou provizi v závislosti na tom, jestli přispíváte k vyšší nebo nižší likviditě trhu.

Binance je jednou z nejbezpečnějších aplikací pro obchodování s Bitcoinem na trhu, a to je ve světě kryptoměn poměrně velká pocta. Směnárně se v roce 2018 podařilo odvrátit útok hackerů bez ztráty jakýchkoliv prostředků z uživatelských účtů – a tím se jen tak nějaká kryptoměnová platforma pochlubit nemůže.

Binance sice nedisponuje nejširší nabídkou obchodovatelných měn, ale s více než 200 oblíbenými kryptoměnami nouzi o možnosti výběru rozhodně mít nebudete. Kromě toho aplikace nabízí také krypto opce, Bitcoin futures kontrakty a obchodování s tokeny s pákou. Tyto deriváty poskytnou pokročilým obchodníkům doplňkové možnosti řízení rizik a spekulace o pohybech cen.

Směnárnu regulují špičkové finanční orgány z celého světa, avšak s výjimkou úřadů z USA. Zákaznickou podporu můžete u Binance kontaktovat pouze prostřednictvím systému online ticketů, k němuž se dostanete přímo z aplikace. Podporu na telefonu ani live chat tady však nečekejte.

Výhody

 • Široce přizpůsobitelné indikátory
 • Nízká provize při vytváření likvidity
 • Neuvěřitelně bezpečná platforma
 • Nabízí opce, futures a tokeny s pákou
 • K dispozici více než 200 oblíbených kryptoměn

Nevýhody

 • Omezená zákaznická podpora
 • Nepodléhá regulaci ze strany amerických orgánů

4. Kraken – Nejlepší krypto obchodovací aplikace s nízkými poplatky

Kraken je nejlepší volbou kryptoměnové obchodovací aplikace, chcete-li obchodovat levně. Směnárna si při nákupu prostřednictvím předem vložených prostředků neúčtuje žádnou provizi, a spready má obvykle nastavené kolem 0,25 %. Kromě toho při vytváření likvidity na burze dostanete další 0,10% slevu na spread. A právě díky tomu se Kraken může pochlubit titulem jedné z nejlevnějších aplikací pro obchodování s kryptoměnami na světě.

V aplikaci můžete obchodovat 55 různých kryptoměn, což upřímně není zas tak moc. Na druhou stranu vám ale Kraken umožní obchodovat s pákou až 5:1. Směnárna zároveň podporuje obchodování s futures pro Ripple, Litecoin Ethereum a další kryptoměny s pákou až 50:1. Pokud však chcete s futures obchodovat, budete si k tomuto účelu muset stáhnout samostatnou aplikaci s názvem Kraken Futures.

Aplikace Kraken je prostá a přehledná, a svým obchodníkům a investorům nabízí širokou škálu funkcí. Najdete v ní technické grafy přes celou obrazovku s desítkami přizpůsobitelných indikátorů, hlídací seznamy a upozornění na cenu. Co ale v základní aplikaci Kraken nenajdete, jsou hloubkové analytické tržní grafy a kniha objednávek (ty jsou dostupné jenom v aplikaci Kraken Futures).

Klíčovým aspektem, kterým se Kraken od ostatních směnáren liší, je důraz na zákaznickou podporu. Se směnárnou se můžete spojit 24/7/365, tedy naprosto kdykoliv, a to prostřednictvím live chatu přímo v aplikaci. Platforma Kraken je zároveň registrovaná u amerického úřadu FinCEN (Síť pro postihování finanční kriminality), nicméně žádným specializovaným orgánem pro regulaci obchodování regulovaná není.

Výhody

 • Bez provize a s velice nízkými spready
 • Obchodujte s pákou až 5:1
 • Podporuje obchodování s futures
 • Technické grafy a seznamy
 • Zákaznická podpora dostupná 24/7

Nevýhody

 • Pro obchodování s futures budete potřebovat samostatnou aplikaci
 • V USA platformu nikdo nereguluje

Jak vybrat nejlepší aplikaci pro nákup kryptoměn

Jak si mezi nabízeným množstvím vysoce kvalitních směnáren v dnešní době vybrat tu pravou? V první řadě je potřeba se nad celou věcí pořádně zamyslet. Pojďme se proto podívat na klíčové faktory, které byste měli v rámci honu na nejlepší kryptoměnovou obchodovací aplikaci zvážit.

Regulace

Při hledání krypto aplikace nebo jakékoliv jiné obchodovací aplikace, například aplikace pro forex obchodování  nebo obchodování s akciemi, je v první řadě důležité zjistit, jestli podléhá regulaci. A pokud ano, pak ze strany koho. Na rozdíl od aplikací pro obchodování s akciemi, které jsou obecně regulované ve velké míře, krypto aplikace už takto striktním regulacím vždy podléhat nemusí.

Například v USA mají dohled nad kryptoměnovými aplikacemi státní agentury – ne však ty vládní, jako jsou například SEC nebo FINRA. Většina aplikací se musí registrovat u úřadu FinCEN (Síť pro postihování finanční kriminality), nicméně tento úřad zase nestanovuje pravidla pro zacházení s klientskými prostředky ani pro samotné provádění obchodů.

Je-li to možné, vždy si vyberte aplikaci regulovanou ze strany amerického úřadu, klidně jen na státní úrovni. Velice důvěryhodné jsou také mezinárodní finanční orgány, například britský Úřad pro kontrolu finančních trhů.

Úplně nejdůležitější ale je mít jistotu, že daná aplikace je zabezpečená před podvodnými aktivitami, a že vaše peníze s ní budou „v suchu“. Zaměřte se proto na funkce, jako jsou pojištěné peněženky, oddělené klientské prostředky a zveřejňování finančních informací.

Uživatelská zkušenost

Bezproblémová uživatelská zkušenosti je pro nás při hodnocení aplikací pro nákup kryptoměn jedním z nejdůležitějších kritérií. Čím jednodušeji se totiž aplikace používá, tím pravděpodobněji si ji pro své obchody zvolíte namísto plakání nad promarněnými lukrativními příležitostmi.

Neexistuje žádný přesně stanovený soubor vlastností, které z aplikace dělají přeborníka na uživatelskou zkušenost. Nicméně vždy je dobré poohlédnout se po jasně sestaveném menu, a to v podobě záložek ve spodní části obrazovky, nebo ve snadno přístupné postranní liště. Konkrétně se zaměřte na snadné přepínání mezi sledovacími seznamy, stránky s grafy a formuláři pro zadávání příkazů tak, abyste na proměnlivé obchodní příležitosti mohli reagovat bez zbytečných prodlev.

Dalším užitečným faktorem jsou možnosti přizpůsobení. Můžete v aplikaci například snadno přidávat nebo odebírat měny ze sledovacího seznamu? Můžete si upravit rozložení grafů a uložit sadu technických indikátorů do výchozího nastavení pro budoucí analýzy?

Čím méně zádrhelů s sebou používání dané aplikace pro obchodování s kryptoměnami přinese, tím lépe se vám budu v konečném důsledku obchodovat.

Obchodovatelná aktiva

Dalším zásadním aspektem při výběru nejlepší aplikace pro obchodování s kryptoměnami je široké spektrum obchodovatelných digitálních měn. V některých směnárnách můžete obchodovat jenom Bitcoin, jiné nabídku omezují na hrstku nejoblíbenějších měn, a některé vám naservírují portfolio se stovkami, ba dokonce tisíci altcoinů.

Pokud plánujete obchodovat jen s Bitcoinem, pak pro vás široká nabídka aktiv pravděpodobně nebude tak důležitá. I tak byste se však měli zaměřit spíše na aplikaci, která nabízí alespoň ty nejběžnější kryptoměny, například Ethereum, Litecoin a Ripple. Díky přístupu k těmto dalším kryptoměnám si totiž můžete diverzifikovat své portfolio, a při zvýšené cenové volatilitě tak budete mít po ruce více obchodních příležitostí.

Pokročilé obchodníky budou zajímat také nejlepší aplikace kryptoměnových směnáren, které nabízí deriváty kryptoměn, například futures, tokeny obchodovatelné s pákou nebo opce. Jde však o velice riziková aktiva obchodovaná s pákou, a tyto by jako takové měli obchodovat pouze opravdu ostřílení kryptoobchodníci.

Poplatky

Nedílnou součástí výběru nejlepší kryptoměnové obchodovací aplikace je porozumění účtovaným poplatkům. Většina špičkových aplikací pro nákup a prodej kryptoměn si účtuje dva typy poplatků: provize a spready.

Provize jsou poplatky za jednotlivé obchody, které závisí na řadě faktorů, například objemu obchodu, způsobu platby za obchod a četnosti vašeho obchodování s kryptoměnami. Obvykle jde o pevné poplatky, nicméně někteří brokeři provizi stanovují jako procento z celkové obchodované částky.

Spready jsou obchodní poplatky stanovené v procentech, které se mohou lišit v závislosti na právě obchodované digitální měně. Mohou se zároveň zvyšovat a snižovat podle volatility trhu, a v případě, že svým obchodem přispíváte k tržní likviditě, se často můžete těšit ze zlevněného spreadu.

Obecně doporučujeme brokera, který si účtuje nízkou nebo žádnou provizi a co nejnižší spready. Obchodním poplatkům se nikdy nevyhnete úplně, nicméně můžete si udělat laskavost a správným výběrem je pro sebe minimalizovat. Zvažte přitom, jak často se chystáte obchodovat, a jak objemné vaše obchody v průměru budou, a podle toho si pak udělejte představu, kolik obchodovací kryptoměnové aplikaci na poplatcích nejspíš zaplatíte.

Obchodní nástroje a zdroje

Ať už plánujete kryptoměny obchodovat aktivně, nebo do nich investovat a delší dobu je držet, klíčem k úspěchu jsou v obou případech kvalitní obchodní nástroje.  

Konkrétně pak budete potřebovat podrobné grafy technické analýzy, s jejichž pomocí lze analyzovat pohyb cen a následně zachytit ideální obchodní příležitost pro nákup nebi prodej kryptoměn. Hledejte proto špičkové krypto aplikace se stovkami nebo tisíci zabudovaných technických indikátorů a znázorňovacích nástrojů v kombinaci s různými typy grafů a snadno přizpůsobitelným rozvržením. Na mobilu byste také měli mít možnost tyto grafy zobrazit na celou obrazovku.

Další užitečnou věcí jsou grafy znázorňující hloubku trhu a informace o knize objednávek dané směnárny. Ty jsou relevantní především pro pokročilé obchodníky, ale mohou se neuvěřitelně hodit i tehdy, pokud vaše aplikace nabízí slevy na základě likvidity.

Mezi další užitečné nástroje se řadí kanál s novinkami, coin screener nebo sociální obchodní síť. Některé přední kryptoměnové aplikace nabídnou také vzdělávací materiály, například video tutoriály pro nové obchodníky.

Kompatibilita se zařízeními

Volbu vhodné kryptoměnové obchodovací aplikace může ovlivnit také to, na jakém zařízení se vlastně chystáte obchodovat.

Všechny námi recenzované nejlepší aplikace pro obchodování s kryptoměnami jsou kompatibilní s Android i iOS zařízeními.

Chcete-li obchodovat také na počítači s Windows nebo macOS, pak se nejprve ujistěte, že platforma k tomuto účelu nabízí kompatibilní webovou nebo desktopovou platformu. 

Platební metody

Ty nejlepší kryptoměnové aplikace se vám proces přidání prostředků na účet budou vždy snažit co nejvíce ulehčit. Řada z nich podporuje vklady prostřednictvím debetní nebo kreditní karty, bankovního převodu nebo vklady z vaší osobní elektronické peněženky.

Určitě si posviťte také na mobilní platební metody, jako je například Google Pay a Apple Pay. Pokud používáte e-peněženky typu PayPal, Neteller nebo Skrill, pak si ověřte, jestli můžete prostředky vkládat přímo z těchto platforem.

Mějte na paměti, že spousta kryptoaplikací si v případě přímého nákupu kryptoměny účtuje vyšší provize. Vždy je proto dobré si prostředky vložit na účet dopředu, a až poté kupovat kryptoměnu.

Zákaznický servis

o zákaznické podpoře možná ani tak moc nepřemýšlíte – nebo alespoň ne do té doby, než potřebujete s vaším účtem poradit. A rozdíl mezi rychlou a pomalou zákaznickou podporou může znamenat utrženou peněžní ztrátu nebo promarněné obchodní příležitosti.

Mezi nejlepšími aplikacemi pro nákup kryptoměn hledejte ty, které nabízí zákaznickou podporu dostupnou 24/5 nebo 24/7. Zákaznická podpora by měla být ideálně dostupná na live chatu nebo telefonu. V takovém případě se vám totiž dostane pomoci od živého člověka téměř okamžitě. Pokud je podpora nabízená jen na e-mailu nebo přes online tickety, asistence se můžete dočkat za několik hodin nebo dokonce několik dní.

Jak stáhnout nejlepší kryptoměnovou obchodovací aplikaci a začít obchodovat

Jste připraveni začít obchodovat s kryptoměnami? S aplikací eToro můžete obchodovat s 0% provizí, budete mít po ruce vynikající nástroje technické analýzy a zabudovanou sociální síť, a my vám krok po kroku ukážeme, jak na to!

Krok 1: Stáhněte si aplikaci eToro

Na vašem telefonu otevřete obchod Google Play nebo App Store, a vyhledejte „eToro“.  Jakmile v obchodě aplikaci najdete, stáhněte ji a nainstalujte do vašeho zařízení.

Krok 2: Zaregistrujte se u eToro

Otevřete aplikaci eToro, klikněte na „Join now (Přidat se nyní)“ a vytvořte si nový účet. Můžete zadat buď nové uživatelské jméno a heslo, nebo k vytvoření uživatelského účtu použít váš Facebookový nebo Google účet.

V rámci zajištění souladu s americkými předpisy vás eToro požádá o ověření vaší identity. Bude třeba ověřit svoje telefonní číslo a nahrát průkaz totožnosti společně s dokladem adresy bydliště (účet za inkaso nebo výpis z banky).

Krok 3: Vložte peníze

V dalším kroku si svůj účet u eToro můžete vložit peníze. Aplikace stanovuje minimální částku vkladu na 50 $, a zaplatit můžete pomocí kreditní / debetní karty nebo prostřednictvím PayPalu. eToro podporuje i bankovní převody, u kterých stanovuje minimální vklad na 500 $.

Krok 4: Kupte kryptoměnu

A teď už jste připraveni na nákup kryptoměn. Klepnutím na jakoukoliv oblíbenou měnu na ovládacím panelu eToro zobrazíte více informací a klepnutím na lupu vyhledáte konkrétní kryptoměnu podle názvu.

Jakmile najdete vaši preferovanou kryptoměnu, klepněte na „Obchodovat“ a otevře se nový formulář pro vytvoření příkazu.

Zadejte částku, kterou chcete do vybrané kryptoměny investovat. K obchodu si můžete přidat také příkazy stop loss nebo take profit (ty se obvykle používají při krátkodobých obchodech).

Jste-li připraveni, klepněte na „Open Trade (Otevřít obchod)“ a nakupte svoji první kryptoměnu.

Nejlepší aplikace pro nákup kryptoměn – Závěrem

Obchodování s kryptoměnami přitahuje pozornost stále více nových i zkušenějších investorů Ještě aby ne, tento rychle rostoucí a proměnlivý trh totiž skýtá obrovské množství příležitostí pro krátkodobé i dlouhodobé investování.

Nejlépe se do trhu s digitálními měnami ponoříte vybaveni tou nejlepší kryptoaplikací. A díky našim recenzím 6 nejlepších aplikací pro nákup kryptoměn nebyly začátky obchodování, a to dokonce i na mobilu, ještě nikdy snazší.

Jste připraveni na nákup své první kryptoměny? Klikněte na odkaz níže a pusťte se do toho s eToro ještě dnes!

Často kladené dotazy

Jaké kryptoměny jsou nejoblíbenější?

Mezi 5 nejoblíbenějšími kryptoměnami podle tržní kapitalizace najdete Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) a Cardano (ADA).

Mohu si kryptoměnu koupit za americké dolary?

Ano, do všech zde recenzovaných aplikací si můžete vložit americké dolary a kryptoměny nakoupit za ně. Není proto na účet vkládat přímo Bitcoin ani jiné další kryptoměny.

Potřebuju k nákupu Bitcoinu kryptoměnovou peněženku?

Ano, k nákupu Bitcoinu kryptopeněženka potřebovat budete. Dobrá zpráva ale je, že většina aplikací kryptosměnáren v rámci aplikace zdarma nabízí již zabudovanou peněženku.

Jaké jiné Bitcoinové směnárny existují?

Mezi další oblíbené kryptoměnové směnárny, které stojí za zvážení, patří například Coinmama, BitMEX, CEX, Bittrex a KuCoin.

Mohu nakupovat Bitcoin s pákou?

Některé krypto aplikace obchodování s pákou umožňují, jiné ne. Mějte prosím na paměti, že nákup Bitcoinu s pákou je velice riskantní záležitost.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]