Zdraví by mělo být na prvním místě

Buďte v souladu s tím, co vaše tělo potřebuje. Zde najdete tipy na zdraví a pohodu, jakož i odborné rady nebo ošetření. Pamatujte – zdraví by mělo být na prvním místě.

Metoda vyhlazení vrásek – Vstřebatelný injekční výplňový implantát – Kolagen

Metoda vyhlazení vrásek – Vstřebatelný injekční výplňový implantát – Kolagen


Kolagen je jedním z nejčastěji používaných výplňových materiálů k vyhlazení vrásek obličeje. Kolagen je látka získávaná ze svalů, chrupavek a kostí. Pro kosmetické účely se používá hovězí kolagen, který je nejvíce podobný struktuře kolagenu lidského těla. Kolagen se používá k vyhlazení hlubších vrásek, jako jsou nosoretní rýhy, dále pak k modelaci rtů nebo k vyzkoušení estetických změn v obličeji před případnou plastickou operací. Kolagen vpravený pod kůži funguje jako prevence prohlubování vrásek, jelikož vrásku zespodu podpírá a zamezuje tak jejímu dalšímu prohloubení.

Pro koho je vhodné vyhlazení vrásek kolagenem?

Vyhlazení vrásek kolagenem je vhodné pro osoby, které se obávají plastických operací a přesto chtějí vrásky vyhladit. Aplikace kolagenových injekcí je vhodná pro ženy i muže jakéhokoliv věku.

Před zákrokem

Ošetřující lékař, dermatolog nebo plastický chirurg s pacientem probere jeho očekávání, přání a představy výsledného efekt aplikace kolagenových injekcí pod kůži, zhodnotí pacientův zdravotní stav, vysvětlí mu způsoby aplikace kolagenu do vrásek a obeznámí ho s možnými riziky a komplikacemi.

Pruběh zákroku

Kolagen je pod kůži vpichován tenkými jehlami ze sterilně uzavřené a přesně dávkované ampule. Injekce s kolagenem obsahují anestetikum, proto je zákrok téměř bezbolestný. Ošetřované místo je tak velmi rychle znecitlivěno. Existují dvě metody, jak se kolagen aplikuje. První z nich funguje tak, že dermatolog podebere jehlou vrásku a při vytahování tenoučké jehly vytlačuje kolagen, který zaplní cestu po vpichu. Druhým způsobem injekční aplikace kolagenu je vpichování malých dávek kolagenu těsně vedle sebe cs.wikipedia.org. Takto je ošetřena celá požadovaná oblast, bod po bodu.

Po zákroku

Zákrok se provádí ambulantně, proto po tomto estetickém zákroku není nutná hospitalizace na klinice. Samotný zákrok trvá podle počtu ošetřovaných míst, většinou však jednu hodinu. Proces hojení a rekonvalescence po aplikaci kolagenu do vrásčitých míst je zcela individuální. Obecně lze říci, že zákrok pacienta nijak neomezí v domácích ani jiných aktivitách a pacient se může okamžitě zapojit do běžného života. Kolagen se však poměrně rychle vstřebává. Trvanlivost zákroku je u každého pacienta jiná, v průměru vydrží 3 – 6 měsíců, poté je nutné zákrok znovu opakovat.

Výhody a nevýhody vyhlazení vrásek kolagenem

Výhodou aplikace kolagenu pod kůži je zajisté časová nenáročnost zákroku. Asi po hodinovém ošetření můžete odejít zpět do práce nebo domů a není nutná žádná hospitalizace na klinice. Vyplňování vrásek kolagenem je snadné a téměř bezbolestné a výsledný efekt okamžitě patrný. Nevýhodou je krátkodobý efekt vypnutí pleti a nutnost tyto aplikace s určitým časovým odstupem opakovat. Další nevýhodou může být případná alergická reakce, proto je nezbytně nutné podstoupit před tímto kosmetickým zákrokem test na alergii.

Rate this post