Zdraví by mělo být na prvním místě

Buďte v souladu s tím, co vaše tělo potřebuje. Zde najdete tipy na zdraví a pohodu, jakož i odborné rady nebo ošetření. Pamatujte – zdraví by mělo být na prvním místě.

Metoda vyhlazení vrásek – Chemický peeling

Metoda vyhlazení vrásek – Chemický peeling


Další z metod, jak vyhladit nežádoucí vrásky, je chemický peeling. Díky koncentrovaným ovocným kyselinám, které se na kůži aplikují, lze dosáhnout výrazného omlazení pleti a regenerace pokožky. Touto cestou vyhlazení vrásek se nechá omladit pleť s počínajícími vráskami, zjemní se povrch pokožky, zvýší napětí a pružnost kůže, nechají se tak odstranit drobné jizvičky, akné, pigmentové skvrny a další nežádoucí kožní problémy.

Pro koho je chemický peeling vhodný?

Chemický peeling může být vhodný pro osoby, které nechtějí podstupovat operativní chirurgické metody k vyhlazení vrásek, ale přesto chtějí vypadat o několik let mladší. Tato jednoduchá forma vyhlazení vrásek odstraní projevy stárnutí nejen u žen, ale i mužů bez rozdílu věku https://plzen.rozhlas.cz/s-bojovnikem-proti-vraskam-neni-radno-prehanet-je-ho-dost-v-jidle-6715672.

Před zákrokem

Před zákrokem u lékaře je nutno absolvovat domácí kůru na ošetření pleti, kterou vám určí váš ošetřující lékař. Doma prováděným peelingem odstraníte vrstvu odumřelých buněk. Díky této téměř měsíční domácí přípravě je pak výsledný efekt chemického peelingu prováděného v ordinaci lékaře výraznější.

Průběh zákroku

Po domácí přípravě, která trvá asi měsíc, aplikuje lékař na pleť kyselinu patřičné koncentrace, nechá ji určitou dobu působit a poté kyselinu zneutralizuje.

Po zákroku

Pokožka je po zákroku mírně napnutá a zarudlá a může otéci. V některých případech se mohou na kůži objevit krusty, které se začnou olupovat. Bezprostředně po zákroku nesmí pacienti navštěvovat solária a slunit se na intenzivním slunci. Doba, po kterou by se měli pacienti chránit přes slunečnými paprsky je asi týden nebo dva. Pro dosažení optimálních a uspokojivých výsledků je nutné absolvovat několik sezení. Počet ošetření určí váš lékař. Většinou to bývá 4 – 6 kůr v rozmezí 4 – 6 týdnů.

Výhody a nevýhody chemického peelingu

Mezi hlavní výhodu patří poměrně rychlá rekonvalescence po zákroku, bez nutnosti hospitalizace na klinice. Péče o ošetřované oblasti po zákroku je minimální, ani omezení, která musí pacient respektovat, pro něj nepředstavují žádné zatížení. Nevýhodou může být dlouhodobý proces spojený s téměř měsíční domácí přípravou a následným opakováním procedur pro dosažení dlouhodobého efektu.

Rate this post