Jak nakupovat akcie – online průvodce pro začátečníky 

Hledáte finanční poradenství jak nakoupit akcie poprvé?

V této příručce pro začátečníky vám poskytneme všechny rady, které potřebujete, abyste mohli nakupovat akcie. Probereme zde to, jak vybrat autorizovaného obchodníka s cennými papíry, jaké poplatky očekávat, jak provést první objednávku akcií a také poskytneme tipy na to, jak vybrat správné akcie.

Jak nakupovat akcie – vyberte správného brokera neboli makléře

Než si budete moci koupit akcie, musíte si vybrat špičkového makléře. Abychom vám pomohli, uvádíme níže nejlepší současné platformy s úplným rozpisem jejich poplatků a funkcí.

Jak nakupovat akcie – průvodce krok za krokem 2022

Tento podrobný návod, jak nakupovat akcie se bude týkat především našeho doporučovaného a regulovaného obchodníka s cennými papíry eToro, ale princip bude podobný jako u většiny makléřů.

 1. OtevřetesiúčetueToro

Pro vytvoření účtu vás eToro požádá o zadání řady osobních údajů – například:

 • Celé jméno
 • Adresa
 • Datum narození
 • Číslo pojištěnce
 • Kontaktní údaje

Budete také muset zvolit své uživatelské jméno a silné heslo.

 1. Nahrajte svůj průkaz totožnosti

Vložit na eToro můžete až 2 000 dolarů bez nahrání průkazu totožnosti, ale pokud chcete vložit více, budete muset svůj účet ověřit, protože eToro je regulováno Úřadem pro finanční chování (Financial Conduct Authority).

Jako průkaz totožnosti se počítá občanský průkaz, kopie pasu či řidičského průkazu. Důležité je, že musí obsahovat stránku s informací o trvalé adrese. Také to může být buď nedávný výpis z bankovního účtu, nebo faktura za služby. Jakmile dokumenty nahrajete, eToro by je mělo být schopno je ověřit během několika minut.

 1. Vkladové fondy

Minimální částka vkladu eToro činí 200 dolarů. Mezi podporované platební metody patří debetní/kreditní karty, bankovní převod a elektronické peněženky jako PayPal, Neteller a Skrill.

Zdůrazňujeme, že všechny vklady na eToro budou převedeny na americké dolary za poplatek 0,5% z částky. Tímto rovněž získáte okamžitý přístup na více než tucet finančních trhů po celém světě.

 1. Nákup akcií

Jakmile bude na vašem účtu u eToro vklad, můžete si koupit svůj první podíl. V našem příkladu se snažíme koupit akcie společnosti BP. Zadáme do vyhledávacího pole v horní části obrazovky „BP“ a poté klikneme na „OBCHOD“ (‘TRADE’) . Pokud ještě nebdete rozhodnuti, které akcie chcete koupit, klikněte na tlačítko „OBCHODNÍ TRHY“ (‘TRADE MARKETS’) a projděte si knihovnu akcií eToro.

Než budeme moci nakupovat akcie v naší vybrané společnosti, musíme nastavit „nákupní objednávku“. Na následujícím obrázku můžeme vidět aktuální tržní cenu BP, která se bude měnit takřka každou sekundu. Musíme však zadat částku peněz, kterou chceme investovat v amerických dolarech. V našem příkladu kupujeme akcie BP v hodnotě 500 dolarů.

Poznámka – kupujeme základní aktivum, na rozdíl od výběru pákového efektu a obchodování s akciemi jako jsou CFD neboli kontrakt pro vyrovnání rozdílů.

Abychom mohli dokončit investiční proces, jednoduše musíme kliknout na „OTEVŘÍT OBCHOD“ (‘OPEN TRADE’). Během několika sekund bude naše objednávka provedena – což znamená, že jsme právě koupili akcie společnosti BP bez poplatků. To je vše – nyní jste se naučili investovat do akcií ve čtyřech jednoduchých krocích!

Naučte se základy nákupu akcií

Vzhledem k tomu, jak dnes obchodování s akciemi funguje, můžete si koupit tisíce akcií po celém světě jedním kliknutím myši. Vše, co potřebujete, je spolehlivý online účet makléře.

Nejlepší na tom je, že na daný moment o vás a vaše podnikání soutěží stovky makléřů, poplatky nebyly nikdy tak konkurenceschopné. Výběr je tedy skutečně pestrý.

Ve skutečnosti existují dokonce i platformy pro obchodování s akciemi, které vám umožňují nakupovat akcie bez placení obchodovacích poplatků. Kromě toho, že se naučíte nakupovat akcie je také velmi důležité naučit se základy toho, jak akcie ve skutečnosti fungují, tj. co je to investiční cesta, jaká jsou daňová pravidla a co jsou daňové výhody. Když se seznámíte se základy, máte mnohem větší šanci vyhnout se velkým, často také vysoce nákladným chybám.

Co jsou Akcie?

Pokud se společnost rozhodnezačít veřejně obchodovat své akcie, znamená to, že bude uvedena na burze. Toto umožňuje každodenním investorům nakupovat akcie ve firmě, čímž budete vlastnit „podíl“ společnosti, do které investujete – v poměru k počtu akcií, které držíte.

Hodnota akcií je určena tržními silami. Jinými slovy, pokud je více kupujících než prodávajících, cena akcií se zvýší. 

Pokud je více prodejců než kupujících, má to opačný účinek – to znamená, že hodnota vašich akcií klesne. Jako akcionář společnosti budete mít nárok na řadu výhod.

Prodej akcií

V popředí je právo na dividendy a hlasovací právo na výročních valných hromadách (AGM). Akcie můžete prodávat kdykoli během standardních tržních hodin. Částka, kterou obdržíte zpět v hotovosti, se bude odvíjet od počtu akcií, které držíte, oproti počtu aktuální ceny akcií společnosti. Při nákupu vaší první sdílené položky vám doporučujeme přidat si záložku na naši terminologickou stránku akcií.

Kolik peněz můžete vydělat investováním do akcií ?

Pokud chcete zjistit, jak moc se potenciálně můžete investovat do akcií, vyzkoušejte naši praktickou investiční kalkulačku. Pamatujte, že obvykle mají akcie tendenci přinášet roční návratnost 6% – 7%.

Jak vydělat peníze z akcií a podílů:

Toho lze dosáhnout třemi způsoby – kapitálovými zisky, dividendami a složeným růstem.

 1. Zisk kapitálu

Pokud je hodnota vašich akcií vyšší než cena, kterou jste původně zaplatili, označuje se to jako „kapitálový zisk“.

Například:

 • Předpokládejme, že v BP koupíte 1 000 akcií za 100 dolarů za akcii ● To znamená, že vaše celková investice činí 10000 dolarů
 • O pět let později mají akcie společnosti BP cenu +10% za akcii
 • Jste spokojeni se svými zisky, takže se rozhodnete akcie prodat
 • Vydělali jste 100 dolarů + 10% za akcii vynasobeno 1000 akciemi Tento zisk je známý jako kapitálový zisk.
 1. Dividendy

Budete mít také příležitost vydělat si peníze z akcií ve formě dividend. V nejzákladnější podobě umožňují dividendy velkým společnostem sdílet své zisky s akcionáři.

Pokud tak učiní, budete mít nárok na svůj podíl z výtěžku. Konkrétní dividendový příjem, který získáte, se bude lišit v závislosti na tom, jak si společnost vede. Ne všechny akcie vyplácejí dividendy, ale pokud ano, obvykle se distribuují každé 3 nebo 6 měsíců.

Takto fungují dividendové akcie:

 • Řekněme, že držíte 500 akcií v HSBC
 • Firma vyplácí dividendy každé tři měsíce
 • Tentokrát HSBC oznamuje dividendový výnos ve výši 7%
 • To činí 0,28 doalrů za akcii
 • Držíte 500 akcií, takže získáte celkem 140 dolarů (0,28 x 500)

Výhodou dividend je, že je to, že je obdržíte nezávisle na svých kapitálových ziscích. V ideálním přápadě budete investovat do akcií, které se zvyšují na hodnotě, a zároveň pravidelně vyplácet dividendy!

Zatímco minulá zkušenost nikdy není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků, níže najdete průměrné roční výnosy FTSE 100 za posledních 25 let.

Pokud byste chtěli tyto výnosy zrcadlit, budete muset investovat do ETF nebo do podílového fondu, který sleduje FTSE 100.

 1. Složené úročení

Spíše než pouze vypláctet kapitálové zisky nebo zadržovat výnosy z dividend se mnoho investorů snaží reinvestovat výnosy z aktiv, aby v průběhu času generovali více výnosů. Toto se nazývá složené úročení. Dlouhodobým držením akcie a neustálým reinvestováním kapitálových zisků můžete dosáhnout složeného efektu, díky kterému získáte zisky ze svých zisků.

Podívejme se na příklad toho, jak složený růst funguje:

 • Investujete do 100 dolarů měsíčně do aktiva, které má 6% návratnost
 • Pokud jste to takto dělali 10 let, investovali byste celkem 13 200 dolarů a získali 18 915 dolarů 
 • Pokud jste to takto dělali 20 let, investovali byste celkem 25 200 dolarů a získali 50 640 dolarů
 • Pokud jste to takto dělali 40 let, investovali byste celkem 49 200 dolarů a získali 209 201 dolarů

Důvod, proč vaše investice tímto způsobem roste, je ten, že vyděláváte na ziscích, které reinvestujete, stejně jako na své původní investici. To znamená, že každý rok vyděláte více úroků jak na počáteční investici, tak na vašich složených ziscích. Složené úročení vyžaduje trpělivost, protože počáteční zisky jsou malé, ale z dlouhodobého hlediska to může být velmi lukrativní. Samozřejmě musíte brát v úvahu fluktuace akcií, inflaci a poplatky, ale pokud to uděláte správně, složené úročení může být jedním z nejlepších způsobů, jak rozšířit své bohatství prostřednictvím akcií.

Co je třeba zvážit před nákupem akcií ve společnosti

Ačkoli si akciové trhy vždy vedly dobře – není tomu tak u všech společností. Naopak, mnoho firem má nyní hodnotu jen zlomku svých dosavadních maxim. To je vidět například na již několikrát zmiňované britské bankovní společnosti HSBC nebo na společnosti Natwest, které se nikdy úplně nevzpamatovaly z finanční krize v roce 2008.

S ohledem na tuto skutečnost, níže najdete několik užitečných tipů, které vám umožní zmírnit vaše rizika, když se poprvé rozhodnete investovat do akcií a kupovat podíly ve firmách.

Tip 1: Diverzifikujte co nejvíce

Stručně řečeno, diverzifikace je jednoduše opakem toho, že dáváte všechna vajíčka do jednoho košíku. To znamená, že místo investování do jedné nebo dvou společností by dobře diverzifikované portfolio vypadalo tak, že držíte desítky, ne-li stovky různých akcií v různých firmách. Nejen to, ale budete investovat do firem z několika sektorů – následně zajistíte, že nebudete přeexponováni do jediného výklenku. Předpokládejme například, že máte 5 000 dolarů na investování na akciových trzích.

 • Nezkušený investor může použít celých 5 000 dolarů na investování do jedné společnosti
 • Chytrý investor by pravděpodobně koupil akcie ve 100 různých společnostech po 50 dolarech. A tyto investice by zahrnovaly i více sektorů.

Tip 2: Začněte s nízkými sázkami

Pokud jste ještě nikdy neinvestovali, mohlo by se vyplatit začít s nízkými sázkami. Na jedné straně většina regulovaných makléřů vyžaduje, abyste splnili minimální částku investice, která se obvykle pohybuje v rozmezí 100–200 dolarů. Na druhou stranu se od vás nevyžaduje, abyste vložili celý zůstatek

do jednoho obchodu. Naopak, platformy jako eToro umožňují minimální investici do akcií ve výši 50 dolarů. Začnete-li s malými částkami, budete si tak moci budovat sebevědomí, aniž byste přišli na mizinu.

Tip 3: Dělejte průzkum akciového trhu

Když se učíte nakupovat akcie, je také důležité naučit se dělat průzkum akciového trhu. Tím nemluvíme o ničem příliš komplikovaném, jako je technická analýza nebo čtení grafů. Naopak, jen se ujistěte, že jste neustále v obraze o jakémkoli klíčovém vývoji na trhu, který by mohl ovlivnit hodnotu vaší investice.

 • Předpokládejme například, že jste do Royal Mail investovali 3 000 dolarů
 • Pokud Royal Mail oznámí, že plánuje zrušit stovky pracovních míst, jak to podle vás ovlivní cenu akcií?
 • Nepochybně by takové negativní zprávy pravděpodobně vedly k hromadnému výprodeji akcionářů.
 • Na druhé straně se hodnota akcií sníží.
 • Tímto by se dalo říci, že pokud byste akcie prodali ihned po oznámení novinek, měli byste nejlepší možnou šanci na minimalizaci ztrát a co největší návratnost.

Jako bonusový tip tedy uvádíme, že by stálo za to přihlásit se k odběru novinek na platformě třetí strany.

Například webové stránky Yahoo Finance vám umožňují přidat do svého portfolia své investované společnosti a poté si můžete zvolit možnost dostávání zpráv v reálném čase, kdy aktuální novinka vypukne.

Některé příklady široce používaných metod průzkumu akcií jsou uvedeny níže:

 • Poměr ceny k výnosům:

Poměr ceny k výnosům zkoumá korelaci mezi výdělky společnosti a jejími cenami akcií. To umožňuje investorům zjistit, zda jsou akcie podhodnocené nebo nadhodnocené. Jednoduše musíte rozdělit aktuální cenu akcie na zisk společnosti na akcii a zůstane vám poměr. I když existuje mnoho dalších proměnných, které je třeba vzít v potaz, hlavní akciové trhy mají průměrný poměr cena:zisk mezi 13-15.

 • Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu:

Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu zkoumá, jak velký dluh má společnost v korelaci s vlastním kapitálem. Jednoduše řečeno, to vám dá vědět, zda má společnost příliš mnoho dluhů na svých rukou. Výpočet vám ponechá poměr mezi 0 a 1 – a tedy čím vyšší číslo, tím větší dluh (ve vztahu k velikosti jeho vlastního kapitálu). Při použití poměru dluhu k vlastnímu kapitálu musíte posoudit typ odvětví, ve kterém společnost působí, protože je všeobecně přijímáno, že některá odvětví nesou větší dluh než ostatní (například stavební firmy).

Existuje mnoho dalších metod základní analýzy, které používají zkušení investoři.

Tip 4: Zvažte kopírovací strategii

Pokud nemáte téměř žádné znalosti o tom, jak fungují akcie, mohlo by být dobré zvážit výhody kopírovacího obchodování. Platformy vhodné pro začátečníky, jako je eToro, vám umožní zrcadlit obchody zkušených investorů. To zahrnuje nejen jejich aktuální portfolio – ale každou investici do něj. Nejlepší na tom je, že si musíte zkontrolovat pověření obchodníka, než investujete. Obchodování kopírovací strategií vám v zásadě umožňuje investovat do akcií, aniž byste museli dělat jakoukoli práci, takže je mezi novými investory velmi oblíbený.

Jak vybrat obchodníka s cennými papíry pro investování do akcií

Nyní víte, jak nakupovat akcie, ale máte spolehlivého makléře, který odpovídá vašim investičním preferencím? Existuje mnoho makléřů a všichni se liší, pokud jde o obchodovatelná aktiva, poplatky a funkce, takže musíte před registrací strávit nějaký čas zkoumáním různých platforem.

Některé z nejdůležitějších faktorů, na které si musíte dát pozor, jsou: Úřad pro finanční chování (Financial Conduct Authority) První a nejdůležitější metrika, kterou musíte zvážit před volbou obchodníka s cennými papíry, je, zda je či není regulována Úřadem pro finanční chování (Financial Conduct Authority). Tím zajistíte, že budete moci nakupovat, prodávat a obchodovat s akciemi v bezpečném prostředí a bez rizika

Například:

 • Všichni makléři úřadu pro finanční chování jsou povinni projít zdlouhavým procesem podávání žádostí, než budou moci legálně přijmout obchodníky.
 • Platforma bude muset nechat své dokumenty auditovat zmíněným úřadem každé čtvrtletí.
 • Všechny prostředky klienta musí být vedeny na oddělených bankovních účtech. Toto je zásadní ochrana, protože to znamená, že makléř nemůže použít vaše investované prostředky k pokrytí vlastního provozního kapitálu.
 • Oddělené bankovní účty také znamenají, že pokud by se broker dostal do finančních problémů, vaše peníze by byly účelově vázány.

Celkově vzato, nikdy se nepřihlašujte s platformou pro obchodování s akciemi, pokud neobdržela licenci od úřadu pro finanční chování.

Způsoby platby

Jakmile vyhodnotíte postavení makléře, musíte zjistit, jaké platební metody přijímá. Ve velké většině případů budou britské platformy pro obchodování s akciemi akceptovat debetní kartu/kreditní kartu a převod z bankovního účtu, což je vhodnější pro větší vklady nad 10 000 dolarů. V závislosti na makléři může trvat 1 až 3 obchody, než se bankovní prostředky připíšou na váš účet, ale pokud provedete okamžitý bankovní převod, lze je připsat za dvě hodiny.

Burzovní makléři, jako je eToro, také přijímají elektronické peněženky: Skrill, Neteller a nejpohodlněji Paypal.

Jaké akcie si můžete koupit?

Jak jsme krátce poznamenali dříve, na desítkách burz existují desítky tisíc veřejně kótovaných společností. Rozhodující je, že konkrétní trhy, ke kterým budete mít přístup, budou záviset na makléři, se kterým se zaregistrujete. Například u eToro, Plus500 a IG budete moci nakupovat, prodávat a obchodovat u více než 10 000 různých společnosti.

To zahrnuje firmy:

 • London Stock Exchange (UK)
 • Alternativní investiční trh (UK)
 • NASDAQ (USA)
 • Newyorská burza cenných papírů (USA) ● Tokijská burza (Japonsko)
 • Hongkongská burza (Hongkong)
 • A mnoho, mnoho dalších!

Nejlepší je vybrat si makléře, který pokrývá trhy jak u nás tak i na mezinárodních trzích, protože to vám dá nejlepší možnou šanci na diverzifikaci rizika.

Poplatky a provize

Pokud hledáte obchodníka s cennými papíry, je třeba vzít do úvahy řadu poplatků, včetně provizí za obchodování, ročních poplatků za účet a poplatků za výběr. Dobrou zprávou je, že některé platformy pro obchodování s akciemi vám umožňují nakupovat akcie bez placení jakýchkoli poplatků za obchodování nebo ročních poplatků. Místo toho vydělávají své peníze z „spreadu“ nebo jednorázového poplatku za konverzi, když provedete svůj první vklad (například eToro účtuje 0,5%).

Jak investovat do akcií?

Chcete-li získat představu o tom, co pravděpodobně zaplatíte, jakmile se naučíte investovat do akcií, podívejte se na srovnávací tabulku níže.

(pozn. Ceny jsou orientační, záleží na aktuálním kurzu)

 

Poplatky za makléře Poplatek za obchod Roční poplatek Poplatek za převod
eToro  zdarma zdarma 0,50%
Plus500 variabilní rozpětí zdarma 0,50%
IG ~ 90 – 230 CZK ~ 710 CZK za čtvrtletí (méně než 3 obchody) 0,50%
Hargreaves Lansdown ~175 – 350 CZK zdarma 0,25% až 1%
Barclays ~175 CZK 0,2% (1420 CZK minimálně) Není uvedeno
Interactive Investor Od 118 CZK Od 300 CZK za měsíc 1%

Výhody:

 • Regulovaná, ověřená a důvěryhodná platforma
 • Nakupujete akcie bez placení provize nebo sdílení poplatků za obchodování 
 • 1 000+ akcií kótovaných na několika mezinárodních trzích
 • Vkládáte prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo skrze bankovní    účet 
 • Schopnost kopírovat obchody jiných uživatelů
 • Personalizovaný účet eToro, kde můžete nastavit upozornění na ceny obchodování

Nevýhody:

 • Nevhodné pro pokročilé obchodníky, kteří rádi provádějí technické analýzy ● Vysoké spready na forexu (globální trh s měnami)
 • 0,5% poplatek za převod vašeho vkladu 67% retailových investorů ztrácí peníze obchodováním s akciemi tzv. “kontrakt pro vyrovnání rozdílů” neboli CFD na tomto webu.

1. eToro – nejlepší všestranný makléř

eToro je vysoce doporučovaný makléř, protože vám umožňuje koupit více než 800 různých akcií s nulovým poplatkem. eToro rovněž absorbuje náklady na kolkovné, aby udržel náklady ještě nižší, což z něj činí jednoho z nejdostupnějších makléřů na trhu. Z hlediska bezpečnosti je eToro makléřem regulovaným Úřadem pro finanční chování a je velmi oblíbený mezi mladými, začínajícími investory. S minimálním vkladem 200 $ je otevření účtu super rychlé a velmi snadné.

Na eToro můžete investovat do výdělečných firem jako jsou Tesco, BT a Rolls Royce, a také do největších technologických gigantů a nejlépe veřejně obchodovaných fondů jako jsou Amazon, Apple a Tesla. Jedním z hlavních důvodů, proč je eToro v čele našeho seznamu, je to, že vám umožňuje nakupovat a prodávat akcie bez placení jakýchkoli poplatků za obchodování.

To je revoluční na investiční scéně a obchodování s akciemi.

Pokud chcete obchodovat s akciemi tzv. “kontrakt pro vyrovnání rozdílů” (CFD) – kde je k dispozici pákový efekt až 1: 5 – budete muset zaplatit malý poplatek známý jako spready – rozdíl mezi dvěma cenami: nákupní cenou (ask) a prodejní cenou (bid).

Pokud jde o začátek, otevření investičního účtu trvá jen několik minut. Jakmile bude váš vklad zpracován makléřem, bude převeden na americké dolary za poplatek 0,5%. To vám umožní přístup na mezinárodní trhy, aniž byste se museli starat o směnné kurzy. Pokud si přejete vložit více než 2 000 dolarů, eToro vyžaduje, abyste předložili identifikaci. Platforma podporuje velké investice – až 40 000 dolarů za transakci kartou a bez omezení bankovními převody. Takové transakce by vás kvalifikovali jako klienta VIP účtu a šanci na osobní schůzku v jejich londýnském sídle.

Další výhodou programu eToro je jeho funkce obchodování s kopiemi, která vám dává šanci kopírovat úspěšné investory do akcií a vytvářet podobná portfolia. Tato funkce však přichází s dalšími poplatky.

Nejlepší tip: eToro nepočítá žádnou daň, kterou za vás možná budete muset zaplatit, například daň z kapitálových výnosů, takže si ji musíte vypočítat sami na základě země bydliště.

Výhody:

 • CFD platforma bez poplatků- platte pouze spready (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).
 • Tisíce finančních nástrojů napříč spoustou trhů
 • Maloobchodní klienti mohou obchodovat s akciemi CFD
 • Akcie CFD můžete koupit nebo prodat, pokud si myslíte, že jeho hodnota stoupne nebo poklesne 
 • Založení účtu a vložení prostředků trvá jen několik minut

Nevýhody:

 • Pouze CFD
 • Vhodnější pro zkušené obchodníky
 • 76,4% retailových investorů ztrácí peníze obchodováním s CFD na tomto webu

2. Plus500 – Platforma pro obchodování s akciemi tzv. “kontrakt pro vyrovnání rozdílů” neboli CFD

Další obchodní platformou, která se v posledních letech osvědčila, je Plus500.

Na rozdíl od eToro se tento poskytovatel specializuje výhradně na CFD. Hlavní nevýhodou je, že nebudete vlastnit zakoupené akcie. Na druhou stranu budete moci obchodovat s více než 2 000 akciemi CFD, aniž byste museli platit haléř za provizi.

Účet si můžete otevřít na Plus500 za několik minut a vložit prostředky pomocí debetní / kreditní karty, bankovního účtu nebo Paypal. Minimální vklad 100 dolarů.

Výhody:

 • Důvěryhodný broker s dlouholetou reputací
 • Služby v oblasti výhodného sdílení akcií
 • Sázky na směr ceny finančního nástroje a akcie CFD ● Přístup na desítky mezinárodních trhů
 • Skvělé výzkumné oddělení

Nevýhody:

 • Minimální vklad 350 dolarů
 • Americké akcie mají minimální poplatek 15 dolarů
 • Komplikovaná platforma

Samozřejmě existují další platformy stojící za zmínku: Hargreaves Lansdown, AJ Bell a Halifax Share Dealing, ale platformy nejsou tak snadno ovladatelné a přístupné pro začátečníky.

3. IG – Důvěryhodná platforma s konkurenčními poplatky

Pokud hledáte burzovního makléře ze staré školy, který modernizoval svou platformu pro nováčkovského obchodníka – možná by stálo za zvážení IG. Makléř, který založil podnik v roce 1976, má nyní více než 178 000 registrovaných investorů. Jednou z hlavních výhod přechodu na IG je, že budete mít přístup jak k tradičním službám obchodování s akciemi, tak k CFD. Tak získáte to nejlepší z obou světů.

Celkově IG uvádí na více burzách více než 10 000 akcií ze zemí po celém světě zahrnující např. Velkou Británii,USA, Singapur, Austrálii, Kanadu a Německo. Pokud jde o poplatky, IG účtuje paušální poplatek za obchodování ve výši 11 dolarů za obchod – který zaplatíte při nákupu akcií a znovu při jejich prodeji. Pokud se vám během měsíce podaří uzavřít tři nebo více obchodů, sníží se jeho poplatek za obchodování na 4 dolary. CFD mají variabilní provizi, která závisí na burze, ke které chcete získat přístup. S více než čtyřmi desetiletími na makléřské aréně jsou vaše peníze na IG v bezpečí.

Je držitelem několika mezinárodních licencí, včetně licence Úřadu pro finanční chování. Prostředky můžete snadno vložit a vybrat pomocí debetní/kreditní karty nebo bankovního účtu a minimální vklad činí 350 dolarů. Mějte na paměti, že IG účtuje 1% a 0,5% transakční poplatek za platby provedené debetní kartou Visa nebo MasterCard.

Porovnání nejlepších makléřů

Nyní víte o něco více o nejlepších britských makléřích, podívejme se, jak se v některých klíčových metrikách srovnávají proti sobě.

Burzovní makléř Poplatky Vklad  Marže
eToro 0% 200 USD 20%
Plus500 Variabilní rozpětí 200 USD 20%
IG 0-15 USD 350 USD 20%

Jaké jsou výhody a nevýhody investování do akcií?

Výhody:

 • Historicky akcie přinášejí roční výnosy ve výši 5-8%. To je lepší než kdyby peníze ležely v bance.
 • Vysoká likvidita – nebudete čekat dny na nákup podílu společnosti
 • Zvyšíte hodnotu své investice, když akcie zvýší hodnotu
 • Získejte pasivní příjem ve formě dividend
 • Snižte svá rizika vytvořením diverzifikovaného portfolia akcií
 • Všechny platformy obchodování s akciemi uvedené na tomto webu podléhají regulaci Úřadu pro finanční chování
 • Někteří online burzovní makléři vám umožňují nakupovat akcie bez provize
 • Snadno vkládejte prostředky pomocí debetní / kreditní karty, elektronické peněženky nebo bankovního účtu
 • Investice 1500 dolarů do Amazonu v roce 1997 by nyní měla hodnotu 3,5 milionu dolarů!

Nevýhody:

 • Riskujete, že byste mohli přijít o peníze
 • Budete si muset vybrat své vlastní investice ● Žádná záruka, že hodnota vašich akcií vzroste

Jak nakupovat akcie – verdikt

Proces nákupu akcií se za poslední desetiletí značně změnil. Již nemusíte telefonovat s tradičním obchodníkem s cennými papíry, abyste mohli zadávat své nákupní a prodejní objednávky. Místo toho si jednoduše musíte vybrat regulovanou online platformu pro obchodování s akciemi, vložit nějaké peníze ze své debetní / kreditní karty – a poté zvolit, které akcie chcete koupit.

Zřeknutí se odpovědnosti:

Investice do akcií zahrnuje značné riziko ztráty a není vhodná pro všechny investory. Než se rozhodnete koupit akcie, měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. A co je nejdůležitější, neinvestujte peníze, které si nemůžete dovolit prohrát.

 

Často kladené dotazy

Můžete investovat do zahraničních společností?

Ano, velká většina burzovních brokerů vám poskytuje přístup k domácím a mezinárodním společnostem. Minimálně to obvykle zahrnuje burzu NASDAQ a newyorskou burzu. Zprostředkovatelé jako eToro jdou o krok dále tím, že vám poskytují přístup na méně likvidní trhy. To zahrnuje Kanadu, Hongkong, Francii a dokonce i Saúdskou Arábii!

Kdo reguluje britské weby zabývající se sdílením akcií?

Úřadu pro finanční chování (FCA) je zodpovědný za regulaci burzovních brokerů.

Jaké způsoby platby mohu použít k nákupu akcií online?

Obvykle máte na výběr z debetní / kreditní karty nebo bankovního převodu ve Velké Británii. Někteří makléři také podporují elektronické peněženky – např PayPal.

Jaké poplatky zaplatím, když investuji do akcií?

Většina makléřů účtuje paušální poplatek za každý obchod, který umístíte. To znamená, že budete platit stejný poplatek při nákupu akcií a poté znovu, když je vyložíte. Ve vzácnějších případech vám makléři jako eToro a Robinhood umožňují nakupovat akcie bez poplatků.

Jak mohu koupit akcie uvedené na AIM?

Budete muset najít online brokera, který má přímý přístup k AIM. 

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]