Zdraví by mělo být na prvním místě

Buďte v souladu s tím, co vaše tělo potřebuje. Zde najdete tipy na zdraví a pohodu, jakož i odborné rady nebo ošetření. Pamatujte – zdraví by mělo být na prvním místě.

Endoskopická operace vrásek

Endoskopická operace vrásek


Endoskopická operace vrásek spočívá nejen ve vyhlazení vrásek na čele, nebo ve zvednutí pokleslého obočí a zevních očních koutků, ale i ve vyhlazení vrásek na celém obličeji. Jelikož se jedná o estetický zákrok, není možné, aby byl operační výkon hrazen zdravotní pojišťovnou. Úhradu za endoskopické vyhlazení vrásek hradí vždy pacient. Na zotavení po tomto zákroku není možné vystavit neschopenku, pacient musí využívat vlastní dovolené. Endoskopické vyhlazení vrásek má oproti jiným metodám vyhlazení kůže obličeje dlouhodobý efekt. Endoskopický lifting čela a obočí provádí např. klinika Esthé-Plastika.

Pro koho je endoskopické vyhlazení vrásek vhodné?

Endoskopické vyhlazení vrásek je vhodné pro osoby, které mají pokleslé obočí, vrásky na čele, pokleslou kůži na obličeji a na tvářích, dále pak pro osoby, kterým se dělají kožní nadbytky nad očními víčky a jejichž obličej působí smutně a zamračeně plzen.rozhlas.cz.

Před operací

Jelikož se jedná o zákrok prováděný v celkové anestézii, je nutné provést před operací komplexní interní vyšetření. Před zákrokem musí pacient dodržet řadu opatření, aby se předešlo zbytečným komplikacím při operaci. Mezi ně patří například to, že pacient nesmí užívat 3 týdny před operací léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin apod.). Dále musí pacient přijít na endoskopickou operaci vrásek bez nalíčení, s umytými vlasy, po celkové hygieně a nesmí minimálně šest hodin jíst, pít ani kouřit.

Průběh operace

Endoskopická operace vrásek je oproti klasické metodě foreheadliftu a browliftu opravdu šetrná. Zákrok se provádí v celkové anestézii a probíhá tak, že se drobnými řezy ve vlasech zavádí pod kůži chirurgické nástroje. Vše probíhá pod kontrolou kamery. Díky této endoskopické metodě vyhlazení vrásek se oddělí kůže čela a oblast obočí. Při operaci dochází k přerušení mimických svalů, které zapříčiňují vznik vrásek na čele, uvolněná kůže se natáhne a provede se její fixace. Jizva je při endoskopické operaci vrásek na čele a obočí skryta ve vlasech, a proto je vlasech téměř neviditelná cs.wikipedia.org. Operace trvá 60 – 90 minut. Endoskopická metoda je oproti původní klasické metodě výhodnější v tom, že řez je minimální, tím pádem přináší i menší rizika a kratší dobu rekonvalescence.

Po operaci

Hospitalizace po zákroku trvá asi 1 nebo 2 dny, podle stavu hojení ran. Asi týden po tomto zákroku nosí pacient elastickou bandáž hlavy. Teprve poté si může pacient umýt vlasy. Otoky a modřiny trvají asi týden nebo dva. Stehy a fixace se odstraňují asi po 10 – 14 dnech. Po operaci se doporučuje dodržovat polohu vleže se zvýšenou polohou horní části těla jsem. Případné otoky a modřiny je vhodné ledovat. Ke tlumení bolesti se užívají běžná analgetika. Jizvy po endoskopickém vyhlazení vrásek je nutno chránit minimálně tři měsíce před slunečním zářením a zářením v soláriích. Doba rekonvalescence po zákroku je zcela individuální, lze však říci, že průměrná rekonvalescence trvá asi tři týdny.

Výhody a nevýhody endoskopického vyhlazení vrásek

Výhodou endoskopického vyhlazení vrásek a vypnutí obličeje je minimální bolestivost při zákroku, malé a téměř nepatrné jizvy ve vlasové části. Další výhodou může být dlouhodobý efekt operace v porovnání s jinými způsoby vyhlazení vrásek v obličeji. Asi jedinou nevýhodou endoskopického vyhlazení vrásek mohou být pooperační komplikace spojené s celkovou anestezií a nutná hospitalizace na klinice plastické chirurgie bezprostředně po chirurgickém zákroku.

Rate this post