Jaký je vlastně rozdíl mezi půjčkou a úvěrem?

V poslední době jsou menší i větší půjčky mezi lidmi čím dál více oblíbené. Častěji se však setkáváme i s pojmem úvěr. Jaký ale vlastně je rozdíl mezi půjčkou a úvěrem? Dříve bylo tak nějak mezi lidmi rozšířeno, že půjčku může poskytnou každý, i fyzická osoba a úvěr jen banka. Není to ale tak úplně pravda. Velmi často lidé ve vyhledávačích hledají pojmy jako půjčky od soukromých osob a bankovní úvěry.

Půjčka však v žádném případě nemusí být jenom finanční prostředek, tedy peníze, může se jednat i jakýkoliv hmotný majetek, můžete si půjčit například auto, mlýnek na kávu nebo sousedova psa. Půjčka je tedy vlastně jakési poskytnutí prostředků věřitelem a věřitelem může být jak banka, tak nebankovní finanční instituce ale i soukromá osoba. Věřitel a žadatel si předem stanoví podmínky formy a způsobu splácení půjčky a samozřejmě i výši úroků, nebo případně i další odměny, pokud je má věřitel ve svých podmínkách pro udělení půjčky. Půjčka vzniká až teprve ve chvíli, kdy je smlouva podepsána a půjčka předána žadateli věřitelem. Půjčit si tak můžeme například okamžitě online peníze, maškarní převlek, motorku nebo kolo. Možností, co si půjčit, je nespočet.

A teď tedy k onomu úvěru. Úvěr je vždy zcela výhradně jen a pouze poskytnutí finančních prostředků, jedná se tedy vždy o půjčku peněz. U úvěru vzniká úrok, což je vlastně provize stanovená v procentech za poskytnutí úvěru. Pokud potřebujete tedy sehnat rychle pár tisíc, je tu pro vás úvěr od společnosti Ferratum.