Hypotéka na nákup nebo výstavbu nemovitosti

Přemýšlíte o koupi domku, bytu, pozemku nebo se chystáte stavět? Rádi bychom vám doporučili specializovaný webový portál www.refinancovani-hypoteka.cz, na kterém si můžete přečíst zajímavé články o půjčkách na bydlení. Hypotéky dnes nabízejí bankovní i nebankovní instituce. Mnoho lidí se zpočátku snaží na hypotéku jen dosáhnout (za jakýchkoliv podmínek) a teprve v době refinancování řeší své specifické požadavky.

Při refinancování se vám změní úroková sazba a s ní i výše splátek. Hypotéku si rovněž můžete libovolně navýšit nebo složit mimořádnou splátku (v této době většinou bez poplatku) a svou hypotéku si tak snížit – buď v počtu let nebo v částce, kterou každý měsíc bance odesíláte. Tato doba nastává s končící fixací úrokové sazby, což je v dnešních podmínkách nejčastěji za 3 roky nebo za 5 let.

Před samotnou žádostí o hypotéku nebo i před řešením jejího přeúvěrování vám doporučujeme navštívit hypotečního poradce, který vám pomůže s výběrem takové půjčky, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat. Na začátku se rozhodně neunáhlujte a navštivte více bank, od kterých si nechte vypracovat konkrétní podmínky žádosti a následného čerpání finanční částky.